13 березня 2012

Капітон приїхав!

Капітон народився в результаті обмінного проекту з Тетяною і дістанеться Оресту в подарунок на день народження. Тетяна робить неймовірних вальдорфських ляльок. Якщо ви розумієте значення такої іграшки для вашого малюка, неодмінно зверніться до неї. А якщо не розумієте, саме час починати дослідження на цю тему. 

Вальдорфська лялька - особлива педагогічна лялька. ЇЇ прототипом є народні ляльки мотанки.  Традиційно вальдорфські ляльки виготовляються тільки з натуральних матеріалів. Виготовлення такої іграшки направлене в першу чергу на створення особливої педагогічної культури оточення дитини, що гармонійно впливає на її розвиток. 
Пропорції тіла ляльки відповідають пропорціям дитини. Таким чином, граючись з лялькою дитина відтворює не викривлену картину світу. Обличчя зображується умовно - очка крапочками, ротик - невеличким півмісяцем. У ляльки немає жорсткого образу, вона нічого не нав'язує дитині, навпаки - стимулює дитячу увагу.
Кожна лялька створюється для конкретної дитини враховуючи її вік, статуру, темперамент. 
Перед тим, як взятися до роботи Таня дуже детально розпитала мене про Орчика, навіть про те, що він любить більше - кораблики, паровозики чи машинки. Капітон приїхав до нас з машинкою, паровозиком і маленьким ключиком на шиї. (Ну, як Таня могла знати, що ми нещодавно відвідали дитячу виставу-оперу "Золотий ключик"?). Щоправда, Орест злякався Карабаса-Барабаса і всю першу дію просився додому:) Також Танюша запитувала про одяг, але тут я не знала що відповісти, бо Орцьо вже виріс зі своїх торішніх штанців і кофтинок.
І що ви думаєте сталося? Ми одночасно не домовляючись вирішили зробити сині вельветові штанці (їх можна подивитися під катом), бірюзову кофтинку (у мене вже 2 тижні лежить розкроєна) і зелено-бірюзову шапочку (фліс забрала вчора на пошті разом з Капітоном). Ну і хто після цього скаже, що сенсорного поля Землі не існує?

Також Капітон має паспорт! В якому вказано, що він народився 23 лютого. До паспорту додано зразки матеріалів, запасні ниточки і ґудзик:) Мені дісталася шоколадка і листівка з Риги. А Орцеві ще й листівка з привітаннями з днем народження, який буде 20 березня.
Вчора я ледве дочекалася поки діти позасинають, щоб розпакувати посилку. Всередині коробки було справжнє свято! Капітона не хочеться випускати з рук - я гралася більше ніж пів години :) В реальності він ще кращій ніж на фотках. Дякую, Танюша, за обмінний проект.  А що я зробила для Тані прокажу трохи згодом :)
А тепер похвастаюся новими штанцями для Ореста.
Викройка з Оттобре 1/2012 - дуже вдала, шила 92 розмір. За об'ємами як раз підходить, а на зріст є запас, тому поки що будемо носити підгорнутими :) Штанці на трикотажній підкладці як раз для прохолодної весняної погоди.
Липучки на кишені я не пришивала, бо до них все липне. Думала, що потім знайду ґудзики в колір. Але тепер мені і так подобається.
Шкарпетки Орест вибрав сам :) - голубенький з "бі-бі".
Гарного вам дня!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...